Чим є «Чорнобильська зона відчуження «? Унікальний заповідник чи величезне сміттєзвалище?

Мертва зона, як називають її у народі. 2600 квадратних кілометрів привабливої, порожньої території з шикарними, але радіоактивними лісами. Неймовірна флора і фауна, яка після аварії на ЧАЕС заполонила великі простори української землі. Що для кожного з нас вона значить?

Територія заповідника, екстремальний туризм, нелегальний заробіток чи наукова платформа для досліджень?

 

 

Не дивлячись на всю небезпеку розповсюдження радіоактивних речовин у ґрунті та водах, київська влада вирішили влаштувати на поліських землях сміттєзвалище. Тобто, перетворити унікальну у своєму роді місцину на брудну та смердючу помийку.
Це ганебне рішення було пов’язане через складну екологічну ситуацію на Заході України. Мер міста Лева (Львів) Садовий озвучив пропозицію щодо створення сміттєзвалища на території Чорнобильської зони. Пізніше таку заяву зробив мер Києва.

Але по закону це надто складна процедура. Тому, що ця ділянка має статус офіційного Заповідника.
Як і гадалось, недобросовісні комунальні підприємства під прикриттям влади вже розпочали вивіз відходів на територію Чорнобильської зони.
Особливо це схвилювало людей, яким не байдужа доля поліської землі. Це так звані сталелкери, науковці та колишні жителі Чорнобиля, Прип’яті та сіл ЧЗВ.

 

Навіть створили петицію до Президента України ( Автор Маркіян Камиш ).

Але чи актуально. Тим паче, спробувати треба. Доля цього унікального місця тільки у наших руках: 

Долучайтесь до петиції: 

https://petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=6059

Виктория Полесская